Hokejisti SR 20 prehrali s Nemeckom na Turnaji 4 krajín v Nórsku

09.11.2012 Celý región

Fredrikstad 9. novembra (TASR) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali v piatkovom zápase na Turnaji štyroch krajín v nórskom Fredrikstade s nemeckými rovesníkmi 2:4.

Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša, ktorí vo štvrtok zdolali domácich Nórov 4:1, je turnaj na severe Európy previerkou pred decembrovým štartom na MS hráčov do 20 rokov v ruskej Ufe.

Slováci na záverečný zápas turnaja v sobotu o 12.30 SEČ na ľade druholigistu Haldenu Comet.

Ernest Bokroš, tréner SR 20 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "Škoda výsledku, pretože išlo o test s naším potenciálnym súperom v boji o záchranu na svetovom šampionáte. Pravda, tam bude iný zápas, iný tlak. Azda sme si vybrali dnes to zlé. Už v prvej minúte sa odrazil nahodený puk od nášho Rusinu a Nemci viedli 0:1, v 4. minúte zvýšili na 2:0. Napriek krutému úvodu sme postupne nielenže vyrovnali hru, ale ďalšie dve tretiny sme boli aktívnejším tímom, žiaľ nedokázali sme zužitkovať rad prečíslení. Vo väčšom rozlete nás brzdili vylúčenia, posledné dve prišli totiž v najnevhodnejšom čase - po góle Mráza na 1:2, keď sme súperovi dali šancu zvýšiť na 3:1 pri našom dvojnásobnom oslabení. V presilovke sme sa opäť priblížil na rozdiel gólu, ale jediná herná situácia 2 ku 1 v tejto fáze stačila, aby Nemci spečatili výsledok, ktorý sme ani napriek enormnému tlaku nedokázali už zmeniť."

výsledky:

Nemecko 20 - SR 20 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 1. Kindl, 4. Pföderl, 51. Pauli, 55. Pföderl - 50. B. Mráz (T. Mikuš, Korim), 55. Matis (Hudec, Korim)
Vylúčenia: 5:8
presilovky 1:1
oslabenia: 0:0.

Nórsko 20 - Švajčiarsko 19 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)